מציאת זוגיות, סדנאות זוגיות, הופעות בתל אביב, לימודי יהדות
המקום קורסים וסדנאות אודותינו פעילות לקבוצות בלוגים גלריה אירועים היה שותף לפרטים והרשמה
ראשי >> קורסים וסדנאות >> מאמרים בנושא יהדות לבעלי לב חזק


לימודי תורה לנשים


מה מעניקים לימודי תורה לנשים

בשנים האחרונות, נשים המגיעות מרקעים שונים, מגלות עניין בתחום של לימודי תורה לנשים. רבים מאיתנו, מחפשים לפתח ולהעמיק את הצד הרוחני שבתוכנו, ולהתרחק מעט מעולם חומרני ותחרותי. אחת הדרכים המרתקות והקוסמות ביותר לעשות זאת, היא באמצעות לימודי תורה לנשים.

מהי החשיבות של לימודי תורה לנשים?

אנחנו שומעים הרבה על ישיבות לבנים, על לימודי תורה לבנים, שמקדישים יומם וליל ללימודי תורה ורואים בכך, דרך חיים.
לימודי תורה לנשים מועברים בעיקר באולפנות לבנות שבהן נשים לומדות פרקי גמרא והלכות, אך לא באותה מידת העומק והמחקר, שבהם מועברים השיעורים בישיבות לבנים.
קיים הבדל יסודי בין המצוות ללימוד תורה בין נשים לגברים.
על גברים מוטלת המצווה של לימודי תורה, ועל הנשים מוטלת המצווה של ידיעת מה אומרת התורה על החיים.
אם אישה זכתה לדעת את מכלול ההלכות המעשיות, את כל יסודות המוסר והאמונה בעומק וברמה אשר משביעים אותה, ואשר מספקים את צימאונה לידע, אין היא מצווה להמשיך ללמוד. לעומת נשים, גברים שלמדו את התורה, גם אם הם זוכרים אותה בעל פה, הם מצווים להמשיך ללמוד ולהתעמק בתורה.

מדוע התעורר הנושא של לימודי תורה לנשים

בעידן המודרני, כשהשאלות מתרבות, והתשובות מועטות או אינן מספקות, רבים מחפשים בלימודי תורה תשובות או הארות לגבי נושאים רבים.
גם עבור נשים שאינן חושבות לחזור בתשובה, הנושא של לימודי תורה לנשים, מהווה עבורן אתגר ומעורר בהן עניין רב.
הסקרנות והרצון להכיר מקרוב ולעומק הלכות, חוקים ופרקי יהדות, מביאים נשים רבות להתעניין בתחום של לימודי תורה לנשים, ולחפש מקום שבו ניתן ללמוד וליהנות משיעורים קבוצתיים יחד עם נשים אחרות, המגיעות מרקעים שונים, שגם הן רוצות ללמוד לימודי תורה מעמיקים ומרתקים.
נשים שמעולם לא התעניינו או לא מצאו עניין בלימודי תורה, מגלות עולם חדש כשהן מגיעות לשיעורים המועברים ע"י מרצים ואנשי רוח המציגים בפניהן עולם חדש ולא מוכר, של לימודי תורה לנשים, בצורה מודרנית ועכשוויות.

"המקום" – מרכז תרבות ורוח, הינו מקום מפגש הממוקם בעיר ת"א, ומהווה מקום מופלא לקיום פגישות של אנשים המבקשים להעשיר את עולמם הפנימי והרוחני, באמצעות לימודי תורה, ונושאים נוספים הנוגעים לעולם הרוח והנפש.לסדנאות של 'המקום'- הקלק כאן

למידע נוסף או לשאלות לצוות 'המקום'
שם מלא

דואל

טלפון

נושא


המקום- מרכז תרבות ורוח, רח' ברנר 5 ת"א, 073-2668888, makom@makom.org.il


שיווק באינטרנט: מליס