שיעור תורה לנשים, סדנאות זוגיות, הופעות בתל אביב, לימודי יהדות
המקום קורסים וסדנאות אודותינו פעילות לקבוצות בלוגים גלריה אירועים היה שותף לפרטים והרשמה
ראשי >> קורסים וסדנאות >> מאמרים בנושא יהדות לבעלי לב חזק


שיעור תורה לנשים


שאלות ותשובות על שיעור תורה לנשים
התורה עושה הפרדה ברורה מאד בין גברים לנשים ועל פיה לגברים ולנשים יש תפקידים שונים לחלוטין בחיי היומיום והשגרה. מי שלא גדלה בבית דתי ולא בהכרח מכירה את הדקויות הקשורות לתפקיד האישה בחיי המשפחה היהודית יכולה להשלים את ידע שחסר לה ולברר היכן היא יכולה למצוא שיעור תורה לנשים באיזור המגורים שלה. שיעור זה, שמוקדש לנשים בלבד יעזור לה לקבל את כל הידע שהיא צריכה ורוצה לדעת. אז מה לומדים שם?
שיעור תורה לנשים – אז מה באמת לומדים שם?
התכנים קשורים באופן ישיר לתפקיד האישה במשפחה היהודית. אילו מצוות היא מחוייבת למלא, כיצד עליה להתנהג כלפי הבריות – הן הקרובים והן הרחוקים יותר וכמובן תפקידיה כאשת משפחה, אשת איש ואם לילדים. השיעורים משולבים בסיפורי תורה שונים וכמובן שגם ניתנת התייחסות במידה והשיעור מתקיים בסמיכות לחג שמתקרב.
איפה מתקיימים שיעורי תורה?
מרכזים רבים ברחבי הארץ ובערים הגדולות מציעים לציבור הרחב קורסים, סדנאות ושיעורי תורה לנשים, גברים, וגם לבני נוער וצעירים יותר. באיזורי מגורים המאופיינים באוכלוסייה דתית וחרדית ישנן יותר מסגרות ללימודי תורה ושיעורי תורה לכל הגילאים ולכל מי שמעוניין.
כיצד מועבר שיעור תורה לנשים?
השיעור יכול להיות פרטי עבור תלמידה אחת או עבור קבוצת נשים ומדריכה. המדריכה מגיעה מראש עם התכנים והנושאים שעליהם היא רוצה לדבר, אך היא כמובן פתוחה למשמע שאלות מפי התלמידות ונכונה לשנות את סדר הנושאים על פי תחומי ההתעניינות ורצונותיהן של התלמידות המאזינות לה.
מה התשלום עבור שיעורי תורה?
בדרך כלל מתקיימים שיעורי תורה לנשים וגברים חינם אין כסף, או בתרומה לפי ראות עיניה של התלמידה. על פי השקפת עולמם של המדריכה ומארגני השיעורים הם חשים שזו מצווה להעביר שיעורים אלה והם לא היו רוצים שאנשים יירתעו מלהגיע כי אין באפשרותם לשלם עבור השיעורים.
מי שמעוניינת להירשם לשיעור תורה שמיועד לנשים צריכה לחפש מודעות באיזורים שבהם ממוקמים בתי כנסת היכן שהיא גרה. בדרך זו היא תמצא בקלות ובמהירות את השיעור המבוקש לה.
למידע נוסף או לשאלות לצוות 'המקום'
שם מלא

דואל

טלפון

נושא


המקום- מרכז תרבות ורוח, רח' ברנר 5 ת"א, 073-2668888, makom@makom.org.il


שיווק באינטרנט: מליס