מרכזי יהדות, סדנאות זוגיות, הופעות בתל אביב, לימודי יהדות
המקום קורסים וסדנאות אודותינו פעילות לקבוצות בלוגים גלריה אירועים היה שותף לפרטים והרשמה
ראשי >> קורסים וסדנאות >> מאמרים בנושא יהדות לבעלי לב חזק


מרכזי יהדות


מרכזי יהדות בערים רבות בארץ זוכרים בשנים האחרונות בתנופה ובביקוש. אנשים רבים מחפשים לחזור לשורשים ולמורשת, למסורת ולפעילויות בחגים וגם אלה שגדלו בסביבה חילונית לגמרי מחפשים להעניק לילדים שלהם מעט מסורת וידע בנושאי דת. אין הדבר אומר בהכרח שאנשים אלה חוזרים בתשובה אבל הם כן רוצים שהדת והמסורת ייקחו חלק בהווי המשפחתי שלהם ושל הילדים שלהם.
מה מציעים מרכזי יהדות אלה?
מי שעובד ומפעיל מרכז יהדות שכזה שואף גם הוא שכמה שיותר אנשים יגיעו וישתפו חברים ובני משפחה. מרכזי היהדות מציעים פעילויות חווייתיות הקשורות להווי היהודי – חגים ומועדים, אגדות וסיפורים מהמקרא, הסברים והרצאות לצעירים ומבוגרים בתחומי מצוות, סדר יום ולוח השנה העברי.
למי מתאימות הפעילויות במרכזי היהדות?
מכיוון שהתכנים יכולים להיום רבים ומגוונים, אפשר למצוא מבחר פעילויות שמותאמות על פי חתך גילאים. הרי ידוע שמה שמתאים לילדים קטנים לא יתאים למתבגרים ולבטח לא למבוגרים. לכן הפעילויות מתאימות לכל הגילאים וצריך למצוא בדפי המידע וההרשמה באיזה יום ובאיזה שעה מתקיימות פעילויות לגיל המבוקש.
מה עושים בערבי שבת?
מרכזי היהדות נוהגים להזמין אנשים רבים ולפתוח את הדלתות בפני שכנים ואנשים שאינם נוהגים בדרך כלל להגיע. בדרך כלל מתקיימות תפילות קבלת שבת וקידוש ומשתדלים לקיים אותן באווירה טובה ונעימה על מנת שהמשתתפים ייהנו וירצו להגיע שוב ושוב.
מה קורה בחגים?
כל חג יהודי הוא עולם ומלואו של רעיונות לפעולה ויצירה. זהו זמן חגיגי במיוחד עבור ילדים ובני נוער שנהנים מן ההזדמנות להכין הפתעה ברוח החג, לערוך הצגה או המחזה או להשתתף בארגון משלוח מנות, הדלקת נרות חנוכה או איסוף פירות יבשים.
מרכזי יהדות שומרים על הגחלת במקומות שבהם אולי אין זיקה כלל למסורת ולחגים היהודיים. כאשר העשייה מתבצעת תוך שיתוף פעולה מלא וללא כפייה הוא הכרח, אנשים רבים נוטים להשתתף ולהירתם ונהנים מהחוויה, מן ההווי המשותף וממתינים בקוצר רוח עד לחג הבא. אנשים רבים גם נהנים אחרי כמה מפגשים לקחת חלק בצוות המארגן כדי להבטיח פעילות מהנה ומעשירה.
למידע נוסף או לשאלות לצוות 'המקום'
שם מלא

דואל

טלפון

נושא


המקום- מרכז תרבות ורוח, רח' ברנר 5 ת"א, 073-2668888, makom@makom.org.il


שיווק באינטרנט: מליס