קורס יהדות, סדנאות זוגיות, הופעות בתל אביב, לימודי יהדות
המקום קורסים וסדנאות אודותינו פעילות לקבוצות בלוגים גלריה אירועים היה שותף לפרטים והרשמה
ראשי >> קורסים וסדנאות >> מאמרים בנושא משפחה וזוגיות


קורס יהדות


שאלות ותשובות על קורס יהדות
אנשים רבים בשנים האחרונות מעוניינים ללמוד ולדעת עוד בנושאי יהדות ודת. אין הכוונה בהכרח לחזור בתשובה או להתחיל לקיים את מצוות התורה, אלא יותר לכיוון של למידה, של הבנה ושל הרחבת האופקים. כשמדובר באנשים שגדלנו במשפחה חילונית הם לפעמים חשים חסך בידע שיש להם והם מעוניינים להשלים אותו. עבור אנשים כאלה קיים קורס יהדות ומציאה של הקורס הנכון יכולה למלא את הצורך.
למי עוד מיועד קורס יהדות?
קיימים כמה סוגים של קורסי יהדות ברמה שונה שמתאימים לאוכלוסיות שונות. קיימים גם קורסים למגזר הדתי והחרדי, קורסים המתאימים לנשים או לגברים, לנערים לפני חגיגת בר המצווה, לכלות ולחתנים. כשמדובר במגזר החילוני מדובר בקורסים לימודיים על מנת לנסות לשקף בפני הלומד את אורח החיים הדתי היומיומי.
מה לומדים בקורסי היהדות השונים?
אמנם התכנים משתנים על פי קהל הלומדים, אך הרעיון הכללי הוא לימוד אורח החיים הדתי, הבנה של מילוי מצוות והרציונל שעומד מאחוריהן, ההיסטוריה וההתפתחות של אגדות התורה והתנ"ך וכמובן לימודים נקודתיים שקשורים לחגים ומועדים, תאריכים מיוחדים בלוח השנה העברי ועוד.
איפה אפשר ללמוד בקורסי יהדות?
כל מתנ"ס או מרכז תרבות יציע קורסים כאלה ואחרים הקשורים לתכנים יהודיים. כדאי לברר במזכירות המרכז ולנסות לבדוק מה התכנים המועברים בקורס והאם הם מעניינים ועונים הל הצורך של הלימוד והידיעה.
אילו עוד סיבות יש להירשם לקורסי יהדות?
אנשים רבים מחפשים קורס יהדות כאשר הם מעוניינים בלימודים או סדנאות כדי לשבור את השגרה, להתאוורר, לצאת קצת מהבית ולפגוש אנשים אחרים. אנשים אלה יעדיפו קורס הקשור ביהדות ותכנים יהודיים על מנת לנצל את הזמן הפנוי שלהם כדי להבין יותר על המסורת היהודית.
כל אחד יכול לבחור באיזה קורס הוא רוצה ללמוד. זה יכול להיות קורס חד פעמי או סדרה של כמה מפגשים. הכל תלוי בתלמיד ובשאיפות והדרישות שיש לו מעצמו ומהקורס. ישנם גם מכונים ומוסדות לימוד המציעים תכנית לימודית אקדמית בנושאים יהודיים עבור מי שרוצה להעמיק את הידע או לעשות בו שימוש מקצועי.
למידע נוסף או לשאלות לצוות 'המקום'
שם מלא

דואל

טלפון

נושא


המקום- מרכז תרבות ורוח, רח' ברנר 5 ת"א, 073-2668888, makom@makom.org.il


שיווק באינטרנט: מליס