קבלה, , סדנאות זוגיות, הופעות בתל אביב, לימודי יהדות
המקום קורסים וסדנאות אודותינו פעילות לקבוצות בלוגים גלריה אירועים היה שותף לפרטים והרשמה
ראשי >> קורסים וסדנאות >> מאמרים בנושא יהדות לבעלי לב חזק


קבלה


קבלה – כל השאלות וכל התשובות
עד לפני לא מעט שנים, הייתה תורת הקבלה נסתרת וסודית ולא הייתה זמינה ללמידה על ידי פשוטי העם או על מי שחפץ בלמידה. כיום חוכמת הקבלה כבר אינה נסתרת כלל וכלל וכל אחד שמעוניין יכול ללמוד אותה באמצעות מגוון דרכים ואפשרויות לימוד. ניתן ללמוד קבלה דרך ספרים באופן עצמאי, אפשר להירשם לקורסים מסודרים או לסדנאות חד פעמיות וניתן ללמוד דרך רשת האינטרנט. פרטים נוספים – להלן כאן
מה זה בכלל קבלה?
תורת הקבלה היא תורת הסוד של המיסטיקה היהודית. ישנם עדויות שעל פיהן התורה נכתבה והועברה במאות ה- 12 וה-13 באירופה. תורת הקבלה השפיעה רבות על חיי הרוח והיומיום של היהודים וגם השפיעה ומשפיעה עד היום על המנהגים, ההלכה ועל פרשנות המקרא.
אילו רעיונות עומדים בבסיס תורת הקבלה?
אדם החוקר לעומק את חוכמת הקבלה והקדיש את חייו לשם כך מכונה בשם מקובל והוא שואף להתאחד עם האלוהות. בשאיפתו זו הוא מנתק עצמו מכל ביטוי גשמי ועוסק אך ורק ברוח ובאלוהות. המקובל שואף לראות את האלוהות בכל דבר שנמצא בעולם הגשמי, כלומר שהאלוהות משתקפת בעולם הגשמי דרך כל חפץ ופריט שנמצאים בו.
איפה ניתן ללמוד את חוכמת הקבלה?
ישנם ברחבי הארץ כמה וכמה מוסדות המציעים חוגים וסדנאות בנושאי יהדות, מיסטיקה וקבלה. ברוב המקומות ניתן להגיע לשיעור חד פעמי או לניסיון על מנת לבדוק אם הנושא אכן מעניין ומושך והאם אנו מעוניינים להמשיך וללמוד את הנושא לעמוק.
כיצד מתבצע הלימוד?
הלימוד של הקבלה מתבסס על שרטוטים ואיורים של העולם והמבנה שלו האמונה הקבלית. לכן ללימוד מתלווים בדרך כלל עזרים כגון חוברות או ספרים. לעיתים מקבלים התלמידים גם דיסקים או קבצי שמע על מנת להמשיך ולהאזין לחומר הלימוד בבית בזמן הפנוי שלהם.
אין ספק שלימודי קבלה הם סוחפים ומעניינים וכל מי שנמשך לתחום ישמח להירשם לקורס או לחוג. מי שמאמין בעקרונות התורה בוודאי מיישם אותם בחיים היומיומיים שלו והוא מקבל הרבה תשובות לשאלות ואתגרים שניצבים בפניו במהלך חייו.
למידע נוסף או לשאלות לצוות 'המקום'
שם מלא

דואל

טלפון

נושא


המקום- מרכז תרבות ורוח, רח' ברנר 5 ת"א, 073-2668888, makom@makom.org.il


שיווק באינטרנט: מליס