זוגיות בריאה, סדנאות זוגיות, הופעות בתל אביב, לימודי יהדות
המקום קורסים וסדנאות אודותינו פעילות לקבוצות בלוגים גלריה אירועים היה שותף לפרטים והרשמה
ראשי >> קורסים וסדנאות >> מאמרים בנושא משפחה וזוגיות


זוגיות בריאה


המדריך המלא לשמירה על זוגיות בריאה
כל זוג שואף לשמור על קשר טוב, חם ויציב שיחזיק מעמד לשנים רבות. אחרי כמה שנים של זוגיות ישנה נטייה לפעמים לקחת את הקשר כמובן מאליו ואז מרגישים פחות קרובים, פחות קשורים וישנה תחושה שהזוגיות נכנסת לשגרה משעממת. חשוב מאד לדעת ששמירה על זוגיות בריאה כרוכה בעבודה קשה והשקעה רבה, אך כזאת ששכר רב בצידה. אז איך עושים את זה? איך שומרים על זוגיות טובה ובריאה למשך שנים ארוכות? הנה המדריך המלא לכך!
השקיעו זה בזו
אל תתנו זה לזו להפוך לשקופים. ראו אחד את השנייה, הסתכלו אחד על השנייה. שימו לב לכל פרט קטן שבן הזוג עושה או אומר והביעו מילים וביטויים כלפיו, כדי שיחוש ששמים לב אליו.
דברו על מגוון נושאים
גם אחרי יום מתיש ומעייף בעבודה, גם אחרי בילוי של שעות ארוכות עם הילדים, מצאו כמה דקות לשבת ביחד, לדבר, לשמוע איך עבר היום על הצד השני, שמעו ממנו או ממנה על מה שקורה בשגרה שלו וביומיום שלו. שאלו שאלות והתעניינו. תגלו שזה כיף לענות תשובות ולשאול שאלות.
צאו לבלות ושברו שגרה
אחת לפרק זמן מסוים, הרשו לעצמכם זמן מחוץ לבית רק עבור שניכם. אם יש ילדים – השאירו אותם עם שמרטף וצאו לבלות. זמן איכות זוגי תורם במיוחד ליצירת זוגיות בריאה ומהנה. אתם יכולים ללכת לצפות בסרט בבית קולנוע, לאכול ארוחה טובה במסעדה, לטייל ברחוב האהוב עליכם או אפילו ללגום קפה בבית הקפה השכונתי.
אל תאפשרו לעצמכם להתנוון
השקיעו כל הזמן. חשבו כל הזמן על דרכים נוספות להכנסת עניין ושבירת שגרה לחיים הזוגיים והמשפחתיים שלכם. אל תתנו לעצמכם להיכנס לשגרה משעממת שתפגע בזוגיות על מנת שלא תהיו מתוסכלים זה מזה.
אין ספק שבשביל לשמור ולתחזק זוגיות בריאה צריך לעבוד ולהשקיע. אך מדובר בעבודה והשקעה שנעים וכיף לבצע אותן וכמובן שהתמורה לא מאחרת לבוא. כל אחד יאהב להרגיש שהצד השני רואה אותה ושם לב אליו ורק זו הדרך להגיע למצב הנחמד הזה.
למידע נוסף או לשאלות לצוות 'המקום'
שם מלא

דואל

טלפון

נושא


המקום- מרכז תרבות ורוח, רח' ברנר 5 ת"א, 073-2668888, makom@makom.org.il


שיווק באינטרנט: מליס